BABKA PŁESZNIK - NASIONA BŁONNIK 1KG Zobacz większe

BABKA PŁESZNIK - NASIONA BŁONNIK

Babka płesznik jest szczególnie ceniona ze względu na bardzo wysoką zawartość błonnika, przez co może stanowić doskonały środek na zaparcia.

Więcej szczegółów

wybierz:
nazwa:
Waga
cena:

8 Przedmioty

WYSYŁKA W CIĄGU 1-2 DNI ROBOCZYCH

Więcej informacji

Babka płesznik jest rośliną jednoroczną, która przybyła do Polski z Bliskiego Wschodu.

Brązowe ziarna babki są bogatym źródłem błonnika. Spożyte ziarenka babki płesznik pęcznieją w jelitach i znakomicie oczyszczają jelita, pochłaniają i usuwają toksyny, regulują pracę jelit.

Błonnik zawarty w nasionach wspomaga odchudzanie. Wiąże wodę, zapełniając nasz żołądek i jelita. Błonnik zawarty w nasionach babki jest o wiele bardziej wydajny od błonnika zbóż, ponieważ wytwarza śluz, który pełni funkcję smarowidła. W medycynie naturalnej najczęściej nasion babki używa się jako środka przeczyszczającego zwłaszcza u osób mających problem z hemoroidami (łagodzi ból podczas wypróżniania). Nasiona te mają jeszcze wiele cennych właściwości leczniczych: łagodzi podrażnienia ścian jelit, przełyku oraz odbytu, zapobiega chorobom układu krążenia i pomaga usunąć zły cholesterol z organizmu.

 

Informacja o alergenach  – w zakładzie pakowane są również: sezam, migdały, gorczyca, laktoza, różne orzechy, produkty zawierające seler, dwutlenek siarki i gluten.  Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.