KULTURY PLEŚNI PLEŚNIOWE LYOCARNI FPN-07- 10L Zobacz większe

KULTURY PLEŚNI PLEŚNIOWE LYOCARNI FPN-07- 10L

48,00zł

Lyocarni FPN-07 to kultura pleśniowa do stosowania powierzchniowego na produkty mięsne. Opakowanie wystarcza na 10 litrów roztworu.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

WYSYŁKA W CIĄGU 1-2 DNI ROBOCZYCH

Ostatnie egzemplarze!

2962

Więcej informacji

 FPN-07 to kultura pleśniowa do stosowania powierzchniowego na
produkty mięsne. Składa się z Penicillium nalgiovense, ktróra przyczynia
się do wczesnego, widocznego, jednolitego, białawego pokrycia produktu
mięsnego. Zastosowanie FPN-07 pozwala kontrolować florę
powierzchniową, a co za tym idzie, zahamuje rozwój rodzimych bakterii,
potencjalnych pleśni toksycznych i drożdżaków.


Zastosowanie:  Liofilizowane kultury wymieszać w około 60ml wody o temperaturze około 20°C i pozostawić na około godzinę  w temperaturze pokojowej. Uzyskaną zawiesinę należy wymieszać z 10l wody. Roztwór powinien być zużyty w ciągu 24 godzin. Zawiesinę należy przemieszać od czasu do czasu, aby zapobiec sedymentacji osadu.

Zawiesina kultur powinna być zastosowana poprzez zanurzanie lub zraszanie powierzchni produktów mięsnych. Jeśli powierzchnia produktu jest zbyt wilgotna lub za zimna, roztwór może nie przylegać odpowiednio powodując niewystarczające lub nierównomierne pojawienie się pleśni. Aby wzmocnić rozwój pleśni, temperatura aplikacji powinna wynosić 18-25°C a wilgotność względna powinna być niższa niż 85%. Należy również zapewnić  umiarkowaną prędkość przepływu powietrza.

 
Przechowywanie: Oryginalnie zamknięte saszetki powinny być przechowywane w temperaturze poniżej -18°C. W innym przypadku okres ich trwałości może ulec skróceniu.
 
Opakowanie Zamrożone kultury bakterii zapakowane w wodoszczelne saszetki aluminiowe.  Materiał opakowaniowy jest przeznaczony do kontaktu z żywnością.

    Data ważności 08.01.2025r jeśli przechowywane jest w temperaturze poniżej -18°C.

Trwałość produktu obejmuje okres transportu do 14 dni w temperaturze do 30°C.