WANILIA LASKA LASKI WANILII 14-15CM 1 szt. Zobacz większe

WANILIA LASKA LASKI WANILII 14-15CM 1 szt. MADAGASKAR

6,90zł

Wanilię stosujemy do wszelkiego rodzaju ciast, kremów, czekoladowych napojów, a nawet dań na słono. 

Więcej szczegółów

37 Przedmioty

WYSYŁKA W CIĄGU 1-2 DNI ROBOCZYCH

Więcej informacji

W uprawie wanilii specjalizowali się już Aztekowie. Najcenniejszą częścią strączka wanilii jest jej miąższ. O jej wartości świadczy fakt, że była przekazywana w formie daniny cesarzowi Meksyku. Do tej pory wanilia jest  uważana za najdroższą przyprawę świata, zaraz po szafranie. Aztekowie stosowali ją w celach kulinarnych, kosmetycznych oraz zdrowotnych jako lek wzmacniający. Wanilia pojawiła się w Europie za sprawą hiszpańskiego konkwistadora H. Cortesa. Gdy raz zasmakował on popularnego wśród Azteków napoju- czekolady z wanilią, postanowił przenieść ten cudownie słodki smak do swojego kraju.

Esencję wanilii stosujemy do wszelkiego rodzaju ciast, kremów, czekoladowych napojów, a nawet dań na słono. Idealnie współgra z nutą cynamonu, kakao i goździkami. Aby wydobyć ekstrakt z wanilii najlepiej przeciąć laskę wzdłuż na pół i nożem wydobyć jej aromatyczne nasionka. Waniliowy ekstrakt dodajemy potem do lodów, kremów, czy musów Dzięki laskom wanilii możemy przygotować również domowy cukier wanilinowy i wykorzystywać go do słodzenia ciast, puddingów oraz  kawy. Jeżeli mamy ochotę na odrobinę kulinarnej ekstrawagancji polecamy przygotowanie dań na słono z dodatkiem waniliowego ekstraktu.

Zastosowanie: Do ciast, tortów, lodów i wielu deserów.

KRAJ POCHODZENIA MADAGASKAR

Informacja o alergenach  – w zakładzie pakowane są również: sezam, migdały, gorczyca, różne orzechy, produkty zawierające seler, dwutlenek siarki i gluten.  Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100 % wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.

KAŻDA LASKA WANILII JEST PAKOWANA OSOBNO