CEBULA SUSZONA MIELONA (POWDER) Zobacz większe

CEBULA SUSZONA MIELONA (POWDER)

Cebula mielona świetnie nadaje się do różnego rodzaju dań. Dodając ją pod koniec gotowania nada Twoim daniom niepowtarzalnego aromatu i smaku.

Więcej szczegółów

wybierz:
nazwa:
Waga
cena:

56 Przedmioty

WYSYŁKA W ŚRODĘ

Więcej informacji

  Jadalną część tej rośliny stanowi zarówno podziemna, pokryta łuską cebula oraz nadziemna część - szczypior. Poszczególne odmiany cebuli różnią się od siebie kształtem i barwą. Ostry, piekący smak cebuli nadają związki siarki. Cebula ma silne działanie bakteriobójcze. Odkwasza również organizm i obniża poziom cukru we krwi. Cebula ma również działanie moczopędne, rozpuszcza i eliminuje mocznik. Dzięki temu jest cennym środkiem wspomagającym leczenie reumatyzmu, artretyzmu i skazy moczanowej. Cebula ma niezwykle szerokie zastosowanie w kuchniach całego świata, a ostatnio, coraz częściej interesuje się nią medycyna. Naukowcy z Wydziału Stomatologii harvardzkiego uniwersytetu odkryli, że stanowi ona antidotum na raka jamy ustnej. Przeprowadzone na zwierzętach eksperymenty dowiodły, że po zastosowaniu cebuli komórki rakowe najpierw przestały się mnożyć a w końcu całkowicie zaniknęły.

ZASTOSOWANIE

Cebula w kuchni ma prawie nieograniczone zastosowanie. Bywa spożywana na surowo, dodawana do potraw gotowanych, duszonych, smażonych, a także do marynat i sałat. Jako roślina lecznicza, cebula ma te same właściwości co czosnek – antyseptyczne przeciwskurczowe, moczopędne, wykrztuśne i oczyszczające. Jest bardzo skuteczna w kaszlu, przeziębieniach oraz zakażeniach oskrzeli i przewodu pokarmowego.

 

KRAJ POCHODZENIA INDIE

Informacja o alergenach  – w zakładzie pakowane są również: sezam, migdały, gorczyca, laktoza, różne orzechy, produkty zawierające seler, dwutlenek siarki i gluten.  Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.