OSTROPEST PLAMISTY ZIARNO POLSKI 1 KG

12,00zł

OSTROPEST PLAMISTY ZIARNO 1KG (2x500g)

Więcej szczegółów

7 Przedmioty

DOSTĘPNY

Więcej informacji

Ostropest plamisty jest rośliną uprawianą na potrzeb przemysłu farmakologicznego, a także jako roślina ozdobna. Cechuje się właściwościami silnie odtruwającymi. Ma dobroczynny wpływ na cały nasz organizm, a zwłaszcza na wątrobę. Sylimaryna zawarta w nasionach ostropestu jest składnikiem wielu leków na regenerację wątroby.

Ostropest zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby, nie dopuszczając do łączenia się toksyn z ich powierzchnią. Chroni miąższ wątroby i nerek przed szkodliwym działaniem trucizn i przyśpiesza usuwanie ich z organizmu. Obniża również stężenie bilirubiny we krwi.

Ponadto ostropest chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem alkoholu i łagodzi stany zapalne na tle cukrzycowym. Wspomaga leczenie WZW typu A, B i C oraz choroby alkoholowej.

Wykorzystuje się go także do leczenia kamicy żółciowej. Profilaktycznie stosuje się go w leczeniu zapalenia dróg żółciowych i woreczka żółciowego.

Usuwa dolegliwości żołądkowo-jelitowe takie jak: wzdęcia, zgagę, brak łaknienia, niedokwaśność żołądka. Wspomaga trawienie ciężkostrawnych pokarmów.

KRAJ POCHODZENIA POLSKA

Napisz opinię

OSTROPEST PLAMISTY ZIARNO POLSKI 1 KG

OSTROPEST PLAMISTY ZIARNO POLSKI 1 KG

OSTROPEST PLAMISTY ZIARNO 1KG (2x500g)