AMARANTUS EKSPANDOWANY POPPING 500 GRAM BEZGLUTENOWY Zobacz większe

AMARANTUS EKSPANDOWANY POPPING BEZGLUTENOWY

Amarantus ekspandowany określany przez wielu zbożem przyszłości, pomimo iż jest znany od trzech tysięcy lat. Był jedną z głównych źródeł pożywienia w imperium Inków, Majów i Azteków, jednak w odróżnieniu do kukurydzy i ziemniaków nie przyjął się w Europie od razu po kolonizacji Ameryki.

Więcej szczegółów

wybierz:
nazwa:
Waga
cena:

7 Przedmioty

WYSYŁKA W CIĄGU 1-2 DNI ROBOCZYCH

Więcej informacji

Indianie uważali, iż amarantus jest źródłem zdrowia przez co była roślinę świętą. Dziś jego zdrowotne walory potwierdza nauka. Bez wątpienia amarantus powinien znaleźć się w każdej kuchni i na każdym stole, będąc źródłem nie tylko dobrego smaku ale przede wszystkim zdrowia, dając siłę na cały dzień oraz satysfakcję kulinarną zawodowym i domowym kucharzom.

 

Sposób użycia: dodatek do jogurtów, kefirów, musli, serków oraz jako słodka przekąska z dodatkiem miodu. Z amarantusa przyrządza się również płatki - idealnie nadające się do porannej zupy mlecznej, jak również jako dodatek do zup obiadowych czy kotletów. Zalecany jako zamiennik mąki (w ilości 10-15 %) we wszystkich domowych wypiekach i potrawach mącznych.

AMARANTUS EKSPANDOWANY POPPING SA TO ZIARNA KTÓRE ZOSTAŁY PODDANE PROCESOWI PODOBNEMU DO POPCORNU. NADAJE SIĘ DO BEZPOŚREDNIEGO SPOŻYCIA