kasza gryczana 1 kg Zobacz większe

KASZA GRYCZANA BIAŁA NIEPALONA

Kasza gryczana niepalona , jest pozyskiwana  z nasion gryki (zaliczanej do pseudozbóż) - rośliny z rodziny rdestowatych. Pomimo swojej odmienności jest bardzo wartościowa.

Więcej szczegółów

wybierz:
nazwa:
Waga
cena:

8 Przedmioty

WYSYŁKA W CIĄGU 1-2 DNI ROBOCZYCH

Więcej informacji

 Kasza gryczana niepalona zachowuje odcień zielonkawy. Ma delikatniejszy smak niż prażona, ale również gotuje się ją dłużej niż prażoną.

Kasza gryczana jest doskonałym dodatkiem do obiadu czy kolacji. Mogą ją jeść także osoby z alergią na gluten. Zawiera dużo błonnika i witamin z grupy B.

Kasza gryczana ma wysokie wartości odżywcze. Jest również jedną z kasz zawierających największą ilość witamin z grupy B, potas, magnez, fosfor oraz cynk. Jest bogata w węglowodany i lekkostrawne białko. Dostarcza organizmowi błonnika, składników mineralnych, mikroelementów i makroelementów. Wykazuje działanie przeciwnowotworowe.
Reguluje również gospodarkę hormonalną oraz działa przeciwbakteryjnie.

 Kraj pochodzenia Polska

Informacja o alergenach  – w zakładzie pakowane są również: sezam, migdały, gorczyca, różne orzechy, produkty zawierające seler, dwutlenek siarki i gluten.  Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100 % wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.