KSYLITOL XYLITOL CZYSTY FIŃSKI CUKIER BRZOZOWY 500 GRAM Zobacz większe

ERYTROL NISKOKALORYCZNY CUKIER ERYTRYTOL

Erytrol (Erytrytol) podobnie jak Ksylitol zaliczany jest do alkoholi cukrowych i wytwarzany w procesie naturalnej fermentacji. Występuje w warzywach i owocach.

Więcej szczegółów

wybierz:
nazwa:
Waga
cena:

51 Przedmioty

WYSYŁKA W CIĄGU 1-2 DNI ROBOCZYCH

Więcej informacji

W przeciwieństwie do Ksylitolu jest prawie bezkaloryczny (0kcal) i jego Indeks Glikemiczny jest prawie równy 0.

Erytrol, w przeciwieństwie do cukru i innych słodzików, nie jest metabolizowany przez ludzki organizm, ale jest z niego wydalany w niezmienionej formie wraz z moczem, ponieważ nie zawiera enzymów odpowiedzialnych za jego rozpad w organizmie. Dzięki temu praktycznie nie powoduje wzdęć i efektu przeczyszczającego.

Jak wynika z badań, erytrol nie jest szkodliwy, nawet spożywany w dużych ilościach. Potwierdziła to Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) która uznała erytrytol za całkowicie bezpieczny dodatek do żywności.
Erytrytol wygląda jak biały cukier. Jednak jest od niego nieco mniej słodki (ze słodkością rzędu ok. 70-80 proc. słodyczy sacharozy - składnik cukru buraczanego i trzcinowego). Można go stosować w taki sam sposób – do słodzenia zimnych i gorących napojów, wypieków czy podczas gotowania. Erytrol pasuje również do ciast drożdżowych, należy jednak pamiętać o wydłużeniu czasu rośnięcia.

Polecany:

- dla diabetyków

- dla osób odchudzających się

- w diecie bez cukrowej

- dla osób z Candida

- dla osób chcących uniknąć próchnicy

 

Wartość odżywcza w 100 g produktu:
Wartość energetyczna - 0 kJ / 0 kcal
Węglowodany - 100 g
Tłuszcz - 0 g

Białko - 0 g

Kraj pochodzenia Chiny

Informacja o alergenach  – w zakładzie pakowane są również: sezam, migdały, gorczyca, różne orzechy, laktoza, produkty zawierające seler, dwutlenek siarki i gluten.  Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie tych surowców.