DROŻDZE DO WINA UNIWERSALNE PŁYNNE Zobacz większe

DROŻDZE DO WINA UNIWERSALNE PŁYNNE

2,50zł

9 Przedmioty

WYSYŁKA (48 godzin)

Więcej informacji

Uzyskanie wina z moszczu owocowego zawdzięczamy drobnoustrojom – konkretniej dużej grupie drożdży należących do rodzaju Saccharomyces cerevisiae i Saccharomyces bayanus. Stosowane w przemyśle winiarskim, specjalnie wyselekcjonowane i udoskonalane w laboratoriach, szlachetne drożdże winiarskie podzielone są na szereg ras w zależności od preferencji substratowych (rodzaju owoców, stężenia cukru), szybkości i wydajności produkcji alkoholu.
-Drożdże oferowane są w postaci zawiesiny w specjalnym płynie ochronnym; il. 20ml. Widać je w saszetce w postaci jasno brązowego osadu. Przed przystąpieniem do ich użycia należy saszetkę dobrze wstrząsnąć, aby płyn stał się mętny.

Uniwersalne – do win białych i czerwonych oraz wszystkich gatunków owoców, charakteryzujące się wysoką odpornością na alkohol do ok 18%.
Pojedyncza dawka po namnożeniu wystarcza na przygotowanie do 25 l wina.

We wszystkich etapach przygotowania szczepionki drożdży niezwykle ważne jest zachowanie sterylnych warunków. Szczególna uwagę zwrócić należy na czystość naczynia, w którym namnażane będą drożdże.

Napisz opinię

DROŻDZE DO WINA UNIWERSALNE PŁYNNE

DROŻDZE DO WINA UNIWERSALNE PŁYNNE