Obniżka! DROŻDŻE GORZELNICZE TURBO T3 NA BIMBER Zobacz większe

DROŻDŻE GORZELNICZE TURBO T3 NA BIMBER

8,00zł

9,00zł

-1,00zł

-1,00zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 8,50zł

Drożdże T3 to mieszanka aktywnych drożdży gorzelniczych, pożywki , witamin i mikroelementów przeznaczona do szybkiej fermentacji nastawów cukrowych.

Więcej szczegółów

35 Przedmioty

WYSYŁKA (w piątek)

Więcej informacji

 Niska cena przy dużej wydajności (nawet 17%) i maksymalnie krótkim czasie fermantacji.

Drożdży używa się do dwóch typów fermentacji

15% W 3 DNI - 6 kg CUKRU

17% W 5 DNI - 7kg CUKRU

OPIS: (6 lub 7kg) rozpuścić w 21 litrach ciepłej wody, po ostudzeniu nastawu do temperatury poniżej 30°C dodać zawartość torebki intensywnie mieszając przez 1 minutę, fermentację trzeba przeprowadzić w temperaturze 20-25C. Czas fermentacji 2 - 5 dni w zależności od ilości cukru dodanego do nastawu.

UWAGA

Fermentacja przebiega bardzo burzliwie (duże wydzielanie CO2), dlatego nie zaleca się używania korków i rurek fermentacyjnych w balonach. W pojemnikach fermentacyjnych nie należy dociskać pokrywy (ma leżeć luźno).

Zaleca się używać dużych balonów i pojemników fermentacyjnych, dla 21-litrowego nastawu potrzebny jest pojemnik lub balon o pojemności co najmniej 30 litrów.

Nigdy nie wolno dopuścić do przekroczenia temperatury 35°C, powyżej tej temperatury drożdże przestaną pracować.

Nie należy łączyć kilku opakowań drożdży ponieważ łączenie kilku opakowań nawet przy zwiększeniu ilości cukru i wody może doprowadzić do przekroczenia dopuszczalnej temperatury fermentacji

Temperatura pracy: od 20 do 25°C
Temperatura optymalna: 25°C

Podukty powiązane