WĘDZARNIA BORNIAK ELEKTRYCZNA UW-150

3 299,00zł

WĘDZARNIA BORNIAK UW-150

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

WYSYŁKA (2 dni robocze)

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

Wędzarnia UW-150 zaprojektowana z myślą o tych, którzy chcą mieć do dyspozycji większy kaliber.
W domowym gronie możemy przygotować wędzone produkty, na przyjęciu podać świeżo wędzoną rybę. Wędzarnia także idealnie nadaje się do małej gastronomii.

Wędzenie własnych wyrobów jest prostsze niż myślisz. Dzięki generatorowi dymu naszej produkcji cały proces wytwarzania dymu sprowadza się do przyciśnięcia guzika. Każdy wie, że najtrudniejsze a zarazem najbardziej istotne w wędzeniu jest odpowiednie spalanie drewna. Dzięki automatyce proces ten jest przeprowadzany samoczynnie - drewno z zasobnika jest transportowane na grzałkę gdzie następuje spalanie się drewna. Brak płomienia i odpowiednia temperatura spalania drewna powodują, że nasze wyroby będą zdrowe i nie osmolone. Generator dymu jest tak dostosowany, by zrębki się tliły, wytwarzając dym.

Temperatura

Wędzarnia wyposażona jest w termostat regulujący temperaturę w komorze wędzarniczej. Wystarczy raz nastawić temperaturę, a wędzarnia będzie sama włączała lub wyłączała grzałki grzewcze, znajdujące się w komorze tak by uzyskać najbardziej dokładną temperaturę. W wędzarni mamy przełącznik mocy I - 700W, II - 1400W. Pełna moc służy nam do wędzenia podczas zimy, gdy mamy ujemne temperatury, oraz przy pełnym wsadzie, kiedy jest dużo masy do ogrzania.

Bezpieczeństwo

Dzięki misie odgrodowej ze specjalnie ukształtowanymi otworami daszkowymi mamy pewność, że tłuszcze oraz soki z naszych wędzonek nie dostaną się do elementów grzejnych lub na tlące się drewno wędzarnicze.

Ilość Dymu

Dzięki szybrowi zainstalowanemu w kominku możemy regulować gęstość dymu. Wszystko zależy od receptury z jakiej korzystamy.

Izolacja

Połączyliśmy naszą profesjonalną wiedzę z nowoczesną technologią! Cała komora izolowana jest pianką poliuretanową metodą wtrysku. Izolacja jest tak dopracowana, by komora miała jak najmniej mostków termicznych, a co za tym idzie była szczelna, oszczędna oraz by nie tworzyły się na jej ściankach skropliny, które mogą zepsuć wędzonki.

Komora Wędzarni

Wędzarnia UW-150 ma pojemność komory załadunkowej 150l, mieszcząc nawet ponad 20kg mięsa. Dzięki uchwytom na ściankach mamy możliwość wędzenia na 6 półkach, co znacząco zwiększa nam możliwości wydajniejszego wędzenia.

Zamknięcie

Drzwiczki posiadają uszczelkę oraz zamknięcie magnetyczne, co powoduje, że korzystanie z urządzenia jest jeszcze bardziej wygodne.

Wykonanie

Całość jest wykonana z blachy alucynk, dzięki czemu ma doskonałą odporność na warunki atmosferyczne. Wnętrze jest wykonane z blachy nierdzewnej, która posiada atest kontaktu z żywnością.

Dzięki optymalnemu połączeniu wszystkich elementów, uzyskiwane w procesie wędzenia wyroby charakteryzują się trwałym smakiem, zapachem i barwą. Ingerencja z zewnątrz ogranicza się do uzupełniania wkładu w postaci zrębek wędzarniczych.

Generator Dymu

Najważniejszą cechą sprawnie działającego generatora dymu jest jego równomierna praca, przejawiająca się w jednostajnym spalaniu podawanych zrębek. Efektem tej pracy jest wyrób o bogatym smaku, przenikającym aromacie i cieszącym oko kolorze. Wszystkie powyższe cechy gotowej wędzonki to zasługa stosowania generatora GD-01.

Jeden zasyp generatora dymu wystarczy do 8 godzin wytwarzania dymu, a to daje nam koszt ok. 30 groszy na godzinę spalania zrębek.

Moc maksymalna wędzarni to zaledwie 0.6 kW, co daje niewielkie zużycie prądu na godzinę wędzenia.

Normy

Wędzenie w wędzarniach Borniak jest zgodne z normą wchodzącą w życie w 2014 roku. Zawartość benzo[a]pirenu w kiełbasie uwędzonej w naszej wędzarni wynosi 0,5 ug/kg. Nowe przepisy będą dopuszczały maksymalnie 2 ug/kg.

 • Opis Szafy Wędzarniczej
  1. Kominek wylotowy
  2. Uchwyt do przenoszenia
  3. Panel elektryczny
 • a. Termoregulator
  b. Lampka wskazująca grzanie
  c. Bezpiecznik
  d. Przewód zasilający
  e. Wyłącznik główny i przełącznik mocy grzałki
  4. Zaczep generatora
  5. Wlot na generator
 • 6. Nóżki regulowane
  7. Przysłona oddzielająca grzałkę
  8. Drzwi

 • Opis Generatora Dymu
 • 1. Zasyp trocin
 • 2. Włącznik podajnika i palnika
 • 3. Bezpiecznik
 • 4. Przewód zasilający
 • 5. Palnik (grzałka)
 • 6. Podajnik trocin
 • 7. Zaczep


W skład wędzarni wchodzi:
Szafa wędzarnicza SW-150
Generator Dymu GD-01
Zrębek wędzarniczych 10L ( co starczy na ok. 9 wędzeń)
Poprzeczki do zawieszania 3x

Półka wędzarnicza 1 szt.

Haki typ S - 5 szt.

Haki podwójne 5 szt.

Przyprawa Fish Hunter - 1 opak.

Parametry Techniczne

Napięcie znamionowe

230 V

Moc grzałki komory

1400 W

Bezpiecznik komory

8 A

Pojemność komory

150 L

Moc grzałki generatora

110 W

Bezpiecznik generatora

1,25 W

Pojemność zasypu generatora

2 L

Szerokość wewnętrzna

490 mm

Głębokość wewnętrzna

420 mm

Wysokość wewnętrzna

755 mm

Szerokość

680 mm

Głębokość

475 mm

Wysokość

1210 mm

Waga z opakowaniem

31 kg

Gwarancja

24 miesięcy

Podukty powiązane