WĘDZARNIA BORNIAK ELEKTRYCZNA CYFROWA UWD-150 SIMPLE

4 249,00zł

Z UWD-150 SIMPLE wędzenie staje się jeszcze łatwiejsze! Seria Cyfrowa (Digital) to wędzarnie z elektronicznym panelem sterowania, który perfekcyjnie utrzymuje zadaną temperaturę wewnątrz komory wędzarniczej. Rozmiar 150L spełni oczekiwania dla osób o  większym zapotrzebowaniu na wędzonki.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

WYSYŁKA (1-2 dni robocze)

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

Wędzarnia UWD-150 zaprojektowana z myślą o tych, którzy chcą mieć do dyspozycji większy kaliber.
W domowym gronie możemy przygotować wędzone produkty, na przyjęciu podać świeżo wędzoną rybę. Wędzarnia także idealnie nadaje się do małej gastronomii.

Wędzenie własnych wyrobów jest prostsze niż myślisz. Dzięki generatorowi dymu naszej produkcji cały proces wytwarzania dymu sprowadza się do przyciśnięcia guzika. Każdy wie, że najtrudniejsze a zarazem najbardziej istotne w wędzeniu jest odpowiednie spalanie drewna. Dzięki automatyce proces ten jest przeprowadzany samoczynnie - drewno z zasobnika jest transportowane na grzałkę gdzie następuje spalanie się drewna. Brak płomienia i odpowiednia temperatura spalania drewna powodują, że nasze wyroby będą zdrowe i nie osmolone. Generator dymu jest tak dostosowany, by zrębki się tliły, wytwarzając dym.

Temperatura

Wędzarnia wyposażona jest w cyfrową regulację temperatury w komorze wędzarniczej. Wystarczy raz nastawić temperaturę, a wędzarnia będzie sama włączała lub wyłączała grzałki grzewcze, znajdujące się w komorze tak by uzyskać najbardziej dokładną temperaturę. W wędzarni mamy przełącznik mocy I - 700W, II - 1400W. Pełna moc służy nam do wędzenia podczas zimy, gdy mamy ujemne temperatury, oraz przy pełnym wsadzie, kiedy jest dużo masy do ogrzania.

Bezpieczeństwo

Dzięki misie odgrodowej ze specjalnie ukształtowanymi otworami daszkowymi mamy pewność, że tłuszcze oraz soki z naszych wędzonek nie dostaną się do elementów grzejnych lub na tlące się drewno wędzarnicze.

Ilość Dymu

Dzięki szybrowi zainstalowanemu w kominku możemy regulować gęstość dymu. Wszystko zależy od receptury z jakiej korzystamy.

Izolacja

Połączyliśmy naszą profesjonalną wiedzę z nowoczesną technologią! Cała komora izolowana jest pianką poliuretanową metodą wtrysku. Izolacja jest tak dopracowana, by komora miała jak najmniej mostków termicznych, a co za tym idzie była szczelna, oszczędna oraz by nie tworzyły się na jej ściankach skropliny, które mogą zepsuć wędzonki.

Komora Wędzarni

Wędzarnia UWD-150 ma pojemność komory załadunkowej 150l, mieszcząc nawet ponad 20kg mięsa. Dzięki uchwytom na ściankach mamy możliwość wędzenia na 6 półkach, co znacząco zwiększa nam możliwości wydajniejszego wędzenia.

Zamknięcie

Drzwiczki posiadają uszczelkę oraz zamknięcie magnetyczne, co powoduje, że korzystanie z urządzenia jest jeszcze bardziej wygodne.

Wykonanie

Całość jest wykonana z blachy alucynk, dzięki czemu ma doskonałą odporność na warunki atmosferyczne. Wnętrze jest wykonane z blachy nierdzewnej, która posiada atest kontaktu z żywnością.

Dzięki optymalnemu połączeniu wszystkich elementów, uzyskiwane w procesie wędzenia wyroby charakteryzują się trwałym smakiem, zapachem i barwą. Ingerencja z zewnątrz ogranicza się do uzupełniania wkładu w postaci zrębek wędzarniczych.

Generator Dymu

Najważniejszą cechą sprawnie działającego generatora dymu jest jego równomierna praca, przejawiająca się w jednostajnym spalaniu podawanych zrębek. Efektem tej pracy jest wyrób o bogatym smaku, przenikającym aromacie i cieszącym oko kolorze. Wszystkie powyższe cechy gotowej wędzonki to zasługa stosowania generatora GD-01.

Jeden zasyp generatora dymu wystarczy do 8 godzin wytwarzania dymu, a to daje nam koszt ok. 30 groszy na godzinę spalania zrębek.

Moc maksymalna wędzarni to zaledwie 0.6 kW, co daje niewielkie zużycie prądu na godzinę wędzenia.

Normy

Wędzenie w wędzarniach Borniak jest zgodne z normą wchodzącą w życie w 2014 roku. Zawartość benzo[a]pirenu w kiełbasie uwędzonej w naszej wędzarni wynosi 0,5 ug/kg. Nowe przepisy będą dopuszczały maksymalnie 2 ug/kg.

W skład wędzarni wchodzi:

Szafa Wędzarnicza, Generator dymu, Kije wędzarnicze 3 szt., Misa ociekowa, Regulowane nóżki 4 szt., Miseczki na wodę 2 szt., Uchwyty do przenoszenia 2 szt., Uchwyt do drzwi, Komin z szybrem, Pokrywka na generator dymu, Ociekacz, Kable zasilające 2 szt. Zrębki wędzarnicze 2L - 5 szt., Ruszt, Haki podwójne, Haki S, Przyprawy do ryb

Sterowanie

Cyfrowe (PID)

Pojemność komory

150L

Ilość półek

7

Maksymalny wsad

20kg

Maksymalna temperatura

120°C

Średnica komina

100mm

Materiał

Alu-Cynk (+ Stal nierdzewna wewnątrz)

Napięcie znamionowe

230V

Moc

1515W

Moc grzałki komory

1400W

Bezpiecznik komory

8A

Bezpiecznik generatora

1.25A

Wymiary zewnętrzne (Długość x Szerokość x Wysokość)

520mm x 630mm x 1220mm

Wymiary zewnętrzne z generatorem (Długość x Szerokość x Wysokość)

520mm x 720mm x 1220mm

Wymiary wewnętrzne (Długość x Szerokość x Wysokość)

475mm x 530mm x 991mm

Wymiary komory (Długość x Szerokość x Wysokość)

420mm x 490mm x 755mm

Waga zestawu

33kg

Gwarancja

24 miesiące