Obniżka! WĘDZARNIA BORNIAK NIERDZEWNA SMOKER CYFROWA BBDS-150 SIMPLE Zobacz większe

WĘDZARNIA BORNIAK NIERDZEWNA SMOKER CYFROWA BBDS-150 SIMPLE

5 599,00zł

5 799,00zł

-200,00zł

-200,00zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 5 799,00zł

Nierdzewny Smoker BBDS-150 SIMPLE dzięki ulepszonej konstrukcji pozwala na uzyskanie wyższej temperatury i przygotowanie barbecue w dymie! Seria Cyfrowa (Digital) to wędzarnie z elektronicznym panelem sterowania, który perfekcyjnie utrzymuje zadaną temperaturę wewnątrz komory wędzarniczej. Smoker 150L spełni oczekiwania dla osób o  większym zapotrzebowaniu na wędzonki.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

WYSYŁKA (2 dni robocze)

Ostatnie egzemplarze!

1675

Więcej informacji

Wędzenie własnych wyrobów jest prostsze niż myślisz. Dzięki generatorowi dymu naszej produkcji, cały proces wytwarzania dymu sprowadza się do przyciśnięcia guzika. Powszechnie wiadomo, iż najtrudniejsze (a zarazem najbardziej istotne) w wędzeniu jest odpowiednie spalanie drewna. Dzięki automatyce, proces ten jest przeprowadzany samoczynnie. Drewno z zasobnika jest transportowane na grzałkę, gdzie następuje spalanie. Brak płomienia i odpowiednia temperatura spalania drewna powoduje, że nasze wyroby będą zdrowe i nie osmolone. Generator dymu jest tak dostosowany, by zrębki tliły się wytwarzając dym.

Temperatura

Wędzarnia wyposażona jest w termostat regulujący temperaturę w komorze wędzarniczej. Wystarczy raz ustawić temperaturę, a wędzarnia będzie sama włączała lub wyłączała grzałki grzewcze, znajdujące się w komorze, tak by uzyskać najbardziej dokładną temperaturę.

Bezpieczeństwo

Dzięki misie odgrodowej ze specjalnie ukształtowanymi otworami daszkowymi, mamy pewność, że tłuszcze oraz soki z naszych wędzonek nie dostaną się do elementów grzejnych lub na tlące się drewno wędzarnicze.

Ilość Dymu

Dzięki szybrowi zainstalowanemu w kominku możemy regulować gęstość dymu. Wszystko zależy od receptury z jakiej korzystamy.

Izolacja

Połączyliśmy naszą profesjonalną wiedzę z nowoczesną technologią! Cała komora izolowana jest pianką poliuretanową metodą wtrysku. Izolacja jest tak dopracowana, by komora miała jak najmniej mostków termicznych, a co za tym idzie - by była szczelna, oszczędna oraz by nie tworzyły się na jej ściankach skropliny, które mogą zepsuć wędzonki.

Komora wędzarni

Wędzarnia BBDS-150 ma pojemność komory załadunkowej 150l, mieszcząc do 20kg mięsa. Dzięki uchwytom na ściankach mamy możliwość wędzenia na 7 półkach, co znacząco zwiększa nam możliwości wydajniejszego wędzenia.

Zamknięcie

Drzwiczki posiadają uszczelkę oraz zamknięcie magnetyczne, co powoduje, że korzystanie z urządzenia jest jeszcze bardziej wygodne.

Wykonanie

Całość jest wykonana z blachy nierdzewnej, dzięki czemu ma doskonałą odporność na warunki atmosferyczne. Wnętrze jest wykonane z blachy nierdzewnej, która posiada atest kontaktu z żywnością.

Dzięki optymalnemu połączeniu wszystkich elementów, uzyskiwane w procesie wędzenia wyroby charakteryzują się trwałym smakiem, zapachem i barwą. Ingerencja z zewnątrz ogranicza się do uzupełniania wkładu w postaci zrębek wędzarniczych.

Generator Dymu

Najważniejszą cechą sprawnie działającego generatora dymu jest jego równomierna praca, przejawiająca się w jednostajnym spalaniu podawanych zrębek. Efektem tej pracy jest wyrób o bogatym smaku, przenikającym aromacie i cieszącym oko kolorze. Wszystkie powyższe cechy gotowej wędzonki to zasługa stosowania generatora GD-01.

Jeden zasyp generatora dymu wystarczy do 8 godzin wytwarzania dymu, a to daje nam koszt ok. 30 groszy na godzinę spalania zrębek.

Moc maksymalna komory wędzarni  to 1,9 kW, co daje niewielkie zużycie prądu na godzinę wędzenia.

Normy

Wędzenie w wędzarniach Borniak jest zgodne z normą wchodzącą w życie w 2014 roku. Zawartość benzo[a]pirenu w kiełbasie uwędzonej w naszej wędzarni wynosi 0,5 ug/kg. Nowe przepisy będą dopuszczały maksymalnie 2 ug/kg.

W skład wędzarni wchodzi:


Szafa wędzarnicza BBDS-150


Generator Dymu GDS-01


Zrębek wędzarniczych 10L ( co starczy na ok. 9 wędzeń)


Poprzeczki do zawieszania 3 szt.

Połka nierdzewna 1 szt.

Haki S - 5 szt.

Haki podwójne 5 szt.

Przyprawa Fish Hunter - 1 szt.

Parametry Techniczne

Waga całego zestawu w opakowaniu

42,5 kg

Sterowanie

Cyfrowe (PID)

Pojemność komory

150L

Ilość półek

7

Maksymalny wsad

20kg

Maksymalna temperatura

150°C

Średnica komina

80mm

Materiał

Stal Nierdzewna

Napięcie znamionowe

230V

Moc komory i dymogeneratora

2015W

Moc grzałki komory

1900W

Bezpiecznik komory

10A

Bezpiecznik generatora

1.25A

Wymiary opakowania (Długość x Szerokość x Wysokość)

55cm x 61cm x 104cm

Wymiary zewnętrzne z generatorem (Długość x Szerokość x Wysokość)

52cm x 72cm x 115cm

Wymiary wewnętrzne (Długość x Szerokość x Wysokość)

42cm x 49cm x 71cm

Waga komory

28kg

Gwarancja

24 miesiące