SOK Z KISZONEJ KAPUSTY 500ml - Data ważn. 30.03.2024 Zobacz większe

SOK Z KISZONEJ KAPUSTY 500ml - Data ważn. 25.03.2024

4,80zł

Sok z kiszonej kapusty jest bogatym źródłem antyoksydantów oraz witamin i minerałów. Posiada witaminy B1, B2, B3 i B6 oraz K, E i C.

.

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

WYSYŁKA W CIĄGU 1-2 DNI ROBOCZYCH

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

Skład: 100% sok z naturalnie kiszonej kapusty

Współcześni żywieniowcy twierdzą, że upodobanie do kapusty, zwłaszcza kiszonej, chroniło ludzi przed niedoborami różnych witamin, głównie witaminy C (w 100 g kapusty świeżej jest jej tyle co w jednej cytrynie, a przecież kapusty zjada się znacznie więcej). Kapusta zawiera także prawie komplet witamin z grupy B (tych, które mają duży wpływ m.in. na działanie naszego układu nerwowego), oraz witaminy E, K, P i sporo cennych soli mineralnych.

Warto więc profilaktycznie wypijać codziennie szklankę soku ze świeżej kapusty. Dla urozmaicenia można go wymieszać z sokami z innych warzyw, dobierając proporcje według własnego gustu i smaku.

Sok ze kapusty uznawany jest przez medycynę ludową za doskonały środek gojący owrzodzenia żołądka i dwunastnicy. Można go też z powodzeniem stosować przy nieżytach żołądka połączonych z niedokrwistością.

Termin przydatności do spożycia to około 3 miesiące!

A oto kuracje polecane przy tego rodzaju dolegliwościach:

Pierwsza najprostsza polega na wypijaniu dziennie jednej szklanki soku przez okres 6–8 tygodni.

Podczas drugiej przez pierwszy tydzień pije się szklankę soku dziennie, małymi łykami pół godziny przed posiłkiem. Co tydzień dawkę soku stopniowo zwiększa się aż do dwu szklanek. Po 4–5 tygodniach zmniejsza się stopniowo co tydzień ilość spożywanego soku, powracając do jednej szklanki na tydzień.

Trzecia kuracja wygląda bardzo podobnie, tylko trwa nieco dłużej. Dochodzi się stopniowo po 6 tygodniach do wypijania 6 szklanek soku. Potem dawki się tak samo stopniowo zmniejsza. W tej kuracji można dodać do soku nieco śmietany. Z kolei przy wysokiej nadkwaśności żołądka i nadczynności tarczycy dobrze jest również dolewać sok z wyciśniętych startych ziemniaków.

Inna kuracja, szczególnie zalecana przy wrzodach żołądka, pochodzi z Francji. Polega ona na popijaniu dwu szklanek soku między posiłkami. Dobrze jest uzupełnić terapię popijaniem odwaru z obierek ziemniaka albo korzenia lukrecji – to ziółko ma słodkawy smak i dostępne bywa w sklepach zielarskich.