Obniżka! JELITA NATURALNE WIEPRZOWE 30/32 91M Zobacz większe

JELITA NATURALNE WIEPRZOWE 32/34+ 91M EXTRA EUROPEJSKIE

49,00zł

55,00zł

-6,00zł

-6,00zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 49,00zł

JELITA WIEPRZOWE NATURALNE EXTRA EUROPEJSKIE  32/34+ 91m - jelita wieprzowe są najbardziej popularnymi jelitami naturalnymi. Ten kaliber jelit jest grubszy i polecany do trochę grubszej kiełbasy, pasztetowej, kaszanki, itp. 

Więcej szczegółów

8 Przedmioty

WYSYŁKA W CIĄGU 1-2 DNI ROBOCZYCH

228

Więcej informacji

Jelita naturalne wieprzowe extra kalibrowane , długość pęczka 91m mb, kaliber 32-34+. Są to jelita do zastosowań domowych i przemysłowych w odcinkach od 2 do 15 m. 

 

Jelita wieprzowe są najbardziej popularnymi jelitami naturalnymi, wykorzystywanymi jako osłonki przy produkcji szerokiej gamy kiełbas.

 

Właściwości jelit wieprzowych

 

Dzięki ich doskonałym właściwościom fizycznym mogą być gotowane, parzone wędzone, podsuszane, suszone i grillowane. Prawidłowo przygotowane do nadziewania i wypełnione jelita wieprzowe, zapewniają kiełbasie estetyczny wygląd, uniemożliwiają rozpadowi podczas obróbki termicznej, sprawiają, że mięso jest zwarte i soczyste. Jelita chronią przed utratą soków i zapachów charakterystycznych dla kiełbas.

 

Zastosowanie jelit wieprzowych

 

W Polsce jelita wieprzowe znajdują zastosowanie przy wyrobie takich kiełbas jak min. kiełbasa biała, śląska, surowa polska, rzeszowska, wiejska, kaszanka, pasztetowa, kiszka ziemniaczana i wielu innych wyrobów masarskich.

 

Przygotowanie jelit wieprzowych do produkcji kiełbasy:

 

 

  • Jelita należy dokładnie opłukać z soli.

  • W ciepłej wodzie o temperaturze około 30 – 35 stopni, wymoczyć jelita przez 60 minut.

  • Po 60 minutach wodę trzeba wylać i moczyć jelita wieprzowe przez minimum 1,5 godziny do 12 godzin.

  • Do wnętrza jelit można wlać wodę, która nada odpowiedniej śliskości ściankom.

 

Przechowywanie jelit wieprzowych

 

Jelita należy koniecznie przechowywać w lodówce lub chłodni w temperaturze 2-14 stopni. Nie powinno się mrozić jelit, w ten sposób tracą elastyczność. Termin przydatności jelit wieprzowych W soli od 12 do 24 miesięcy, warunkiem jest szczelne i suche opakowanie. Nieużywane jelita należy zasypać solą i przechowywać w lodówce.