Przystawka do zimnego wędzenia Inox Borniak ZWS-01 Zobacz większe

Przystawka do zimnego wędzenia Inox Borniak ZWS-01

229,00zł

Wędzenie dymem zimnym to nowe doznania smakowe. Koneserzy uważają smak tego typu wędzonek za bardziej wyszukany. Przystawka do zimnego wędzenia ZWS-01 to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą spróbować tej metody.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

WYSYŁKA (2 dni robocze)

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

Osoby, które mają już pewne doświadczenie w przygotowywaniu domowych wędzonek uważają, że wędzenie dymem zimnym jest wyjątkowym doznaniem. Teraz nie jest ono już zresztą zarezerwowane jedynie dla nielicznych, w sprzedaży dostępna jest bowiem nierdzewna przystawka do zimnego wędzenia Borniak ZWS-01.

Wędzenie dymem zimnym odbywa się w relatywnie niskiej temperaturze, która nie przekracza 24 stopni Celsjusza, może więc trwać zarówno kilkanaście godzin, jak i kilka dni. 

Znakiem rozpoznawczym przystawki jest łatwość jej montażu oraz użycia. Powinna zostać zamontowana do generatora dymu, a następnie połączona z komorą rurą spiro. Dzięki specjalnie wyprofilowanym nóżkom konstrukcja jest stabilna, a samo korzystanie z niej – bezpieczne. Specjalna szuflada pozwala na bezproblemowe usuwanie popiołu.

Generator dymu, będący częścią wędzarni, posiada grzałkę 110W. Grzałka ta może rozgrzać urządzenie do 40 stopni C. Przystawka nierdzewna ZWS-01 pozwala obniżyć temperaturę do warunków zimnego wędzenia, w wyniku czego uzyskujemy w komorze temperaturę wyższą o 1-2 stopnie C wyższą niż atmosferyczna.


Przystawkę montujemy do generatora i łączymy rurą spiro z komorą. Długość przewodu doprowadzającego dym powinna zawierać się w przedziale 1,2-2m. 


Eksploatacja

Instalacja generatora dymu nie nastręcza żadnych trudności. Użytkowanie jest równie proste. Specjalnie wyprofilowane nóżki zapewniają stabilność konstrukcji, a dzięki szufladzie możemy bezproblemowo usunąć popiół wytworzony podczas pracy generatora.


Uwaga! W zestawie nie ma rury spiro flexy fi 100

Średnica przyłącza 100mm

Podukty powiązane