APLIKATOR DO SIATEK WĘDLINIARSKICH - TUBA PREMIUM

28,50zł

Aplikator do siatek wędliniarskich, model w wersji premium - teraz przygotowywanie ulubionych domowych szynek i innych wyrobów mięsnych oraz serów może być jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze.

Więcej szczegółów

3 Przedmioty

WYSYŁKA W CIĄGU 1-2 DNI ROBOCZYCH

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

Aplikator dedykowany jest do siatek różnego rodzaju o średnicach od 125 mm. W przypadku siatek o wzmocnionej sile zaciskania wsadu i gęstym splocie, najlepszy będzie wybór większej średnicy siatki - od 150 mm.

Przymocuj go poziomo do kuchennego blatu czy stołu, a jeśli nie masz na to wolnego miejsca, zamontuj aplikator w pionie - na drzwiczkach szafki. Umieszczaj ulubione mięsiwa oraz sery w siatkach w wygodny i szybki sposób, a przy tym oszczędzaj czas!

 

Aplikator można stosować do blatów o maksymalnej grubości 60 mm.

Aplikator wyposażony został w podstawę - specjalną "nóżkę" z bocznymi zaczepami. Elementy te zapewniają pożądaną stabilność aplikatora podczas pracy. Wydłużony, stożkowaty korpus tuby ze specjalnie karbowaną głowicą to zalety przyrządu, które pozwalają na sprawne i wygodne naciąganie siatek wędliniarskich. Możesz nasunąć albo od razu całą siatkę, albo też taki jej odcinek, jakiego potrzebujesz dla swoich porcji mięsa czy sera.

 

Czyszczenie aplikatora jest bardzo łatwe - a ułatwia je wygładzona wewnętrzna powierzchnia przyrządu, bez „żeberek”, minimalizująca zatrzymywanie się na niej fragmentów wsadu. Aplikator można myć w zmywarce.

Urządzenie posiada certyfikat dopuszczający je do kontaktu z żywnością.

Wymiary:

 • Ø wewnętrzne otworu wylotowego 110 mm 
 • Ø zewnętrzne otworu wylotowego 115 mm
 • Ø wewnętrzne otworu wlotowego 130 mm
 • długość aplikatora 215 mm
 • wysokość aplikatora 215 mm
 • szerokość aplikatora 190 mm

Sposób użycia:

 1. Przymocuj aplikator do blatu (w pozycji poziomej) lub do drzwiczek szafki kuchennej (pionowo, zawieszając urządzenie na nóżce). Przed użyciem aplikator zamocuj na próbę, by wyeliminować ewentualne ryzyko, że na delikatnej powierzchni mebla pozostawi jakiś ślad.
 2. Odpowiedni odcinek siatki (lub całą siatkę) naciągnij na aplikator – ułatwi Ci to karbowana część głowicy tuby.
 3. Zawiąż lub zaciśnij zaciskami wędliniarskimi koniec siatki albo jej fragment potrzebny do planowanej porcji wsadu.
 4. Włóż mięso lub ser do aplikatora i przytrzymując siatkę jedną ręką, przesuwaj wsad w kierunku zacisku lub zawiązanego końca siatki tak, aby ją ciasno wypełnić.
 5. Po wypełnieniu siatki wsadem zawiąż ją ciasno sznurkiem wędliniarskim lub zaciśnij za pomocą zaciskarki wędliniarskiej i odetnij z lekkim naddatkiem. Jeśli przygotowujesz kilka kawałków mięsa pod rząd, po założeniu zacisku na końcu jednej porcji od razu załóż drugi zacisk i przetnij siatkę pomiędzy nimi.

Podukty powiązane